/ Vše o dražbách /

Vše o dražbách

Láká vás, že byste zkusili dražbu, ale máte plno otázek? Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti. Budou se vám hodit, ať už plánujete, že se dražby zúčastníte v roli dražitele, nebo zkusíte prodat majetek, který už nepotřebujete. V našem blogu najdete nejen rady a tipy, jak na to, ale také zajímavé případy, se kterými jsme se v praxi setkali.
Dobrovolná a nedobrovolná dražba – v čem se liší?
Dobrovolná a nedobrovolná dražba – v čem se liší?

Dražby jsou čím dál tím víc oblíbenějším způsobem prodeje majetku, ale není dražba jako dražba. Jsou mezi nimi rozdíly, které by vás jako možného vydražitele měly zajímat. Konkrétně třeba u nemovitostí je důležité, jestli zanikají věcná břemena a zástavní práva. Abychom vám v tom udělali jasno, připravili jsme pro vás průvodce jednotlivými typy dražeb.

Jak vydražit auto

Plánujete, že si koupíte nové auto? Zkuste ho vydražit. Nejen, že ušetříte, ale ještě zažijete spoustu zábavy. Navíc můžete narazit na zajímavý vůz, který pořídíte jen za zlomek jeho skutečné ceny. Připravili jsme pro vás návod, jak vybírat, a také tipy, jak na to.

Jak vydražit auto
Dražba nemovitosti s věcným břemenem
Dražba nemovitosti s věcným břemenem

Vlastníte dům nebo byt, u kterého je evidované věcné břemeno nebo služebnost a chtěli byste ho prodat? Standardní prodej může být komplikovaný především u věcného břemene na dožití, případně u služebnosti bytu. V našem článku se dozvíte, jaké řešení je nejlepší, a také se s vámi podělíme o naše zkušenosti z praxe.

Jak na nákup nemovitosti v dražbě

Plánujete, že byste si koupili nový dům nebo byt? Zkuste ho vydražit. Nic neriskujete a můžete ušetřit v řádech sta tisíců oproti standardní koupi. Poradíme vám, jak na to. V našem článku se dozvíte nejen celý postup krok za krokem, ale také, proč je důležité číst dražební vyhlášku.

Jak na nákup nemovitosti v dražbě
Tipy, jak nenaletět při dražbě a aukci
Tipy, jak nenaletět při dražbě a aukci

Chystáte se na svou první dražbu nebo aukci? Pak si určitě nejdřív přečtěte naše tipy, které jsme pro vás za dobu, co veřejné dražby pořádáme, nashromáždili. A možná tu najdete i odpovědi na své otázky.

Veřejná dražba vítězí díky nízkým nákladům a rychlosti

Jste zástavním věřitelem a potřebujete efektivně zpeněžit majetek dlužníka? Kromě exekuce nebo insolvence můžete zvolit ještě další způsob, a tím je uspořádání veřejné dražby. Ze všech tří možností vychází nejlépe, podívejte se na konkrétní příklad, který jsme pro vás připravili.

Veřejná dražba vítězí díky nízkým nákladům a rychlosti
Historie dražeb
Historie dražeb

Dražby jsou dnes již běžným způsobem prodeje majetku a jejich obliba stále stoupá. Zajímá vás, jak a kdy novodobé dražby vznikly?