/ Vše o dražbách /

Vše o dražbách

Láká vás, že byste zkusili dražbu, ale máte plno otázek? Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti. Budou se vám hodit, ať už plánujete, že se dražby zúčastníte v roli dražitele, nebo zkusíte prodat majetek, který už nepotřebujete. V našem blogu najdete nejen rady a tipy, jak na to, ale také zajímavé případy, se kterými jsme se v praxi setkali.
Dražba nemovitosti s věcným břemenem
Dražba nemovitosti s věcným břemenem

Vlastníte dům nebo byt, u kterého je evidované věcné břemeno nebo služebnost a chtěli byste ho prodat? Standardní prodej může být komplikovaný především u věcného břemene na dožití, případně u služebnosti bytu. V našem článku se dozvíte, jaké řešení je nejlepší, a také se s vámi podělíme o naše zkušenosti z praxe.

Jak na nákup nemovitosti v dražbě

Plánujete, že byste si koupili nový dům nebo byt? Zkuste ho vydražit. Nic neriskujete a můžete ušetřit v řádech sta tisíců oproti standardní koupi. Poradíme vám, jak na to. V našem článku se dozvíte nejen celý postup krok za krokem, ale také, proč je důležité číst dražební vyhlášku.

Jak na nákup nemovitosti v dražbě
Tipy, jak nenaletět při dražbě a aukci
Tipy, jak nenaletět při dražbě a aukci

Chystáte se na svou první dražbu nebo aukci? Pak si určitě nejdřív přečtěte naše tipy, které jsme pro vás za dobu, co veřejné dražby pořádáme, nashromáždili. A možná tu najdete i odpovědi na své otázky.

Veřejná dražba vítězí díky nízkým nákladům a rychlosti

Jste zástavním věřitelem a potřebujete efektivně zpeněžit majetek dlužníka? Kromě exekuce nebo insolvence můžete zvolit ještě další způsob, a tím je uspořádání veřejné dražby. Ze všech tří možností vychází nejlépe, podívejte se na konkrétní příklad, který jsme pro vás připravili.

Veřejná dražba vítězí díky nízkým nákladům a rychlosti
Historie dražeb
Historie dražeb

Dražby jsou dnes již běžným způsobem prodeje majetku a jejich obliba stále stoupá. Zajímá vás, jak a kdy novodobé dražby vznikly?