/ Vše o dražbách / Jak na prodej auta v dražbě /

Jak na prodej auta v dražbě

Jak na rychlý, snadný prodej auta s maximálním ziskem a minimálními riziky? Jednoduše v dražbě. Jde o transparentní a bezpečný prodej, přečtěte si, jak na to.

Plánujete si koupit nové lepší auto a zvažujete, že byste to staré dali na protiúčet nebo do výkupu? To většinou není moc výhodné. Podobně jako prodej v autobazaru, který vám naúčtuje vysokou provizi za své služby. V některých případech zaplatíte dokonce i za pronájem místa, kde váš vůz stál, než se prodal. A to může trvat měsíce. Ale vy určitě nechcete čekat, protože by se vám peníze hodily co nejdřív.

Veřejné dražby automobilů se těší velké oblibě

Dražby jsou stále populárnější. Dnes už jsou standardním způsobem prodeje. Auta přes ně kupují i prodávají nejen fyzické osoby, ale i živnostníci a firmy. Proč tomu tak je? Důvodů je několik: příjemné uživatelské prostředí, čím dál větší nabídka vozů různého stáří i značek, úspora času. Kromě toho je to také zábava a adrenalin. Každý už se ve svém vysněném autě vidí a neváhá tak přihodit další a další částku. Díky tomu se může prodejní cena vyšplhat daleko výš, než byste čekali.

Online dražby aut odkudkoli

Online dražby jsou dostupné komukoli, stačí jen kvalitní připojení k internetu. Dražit se pak dá kdekoli, doma, v práci nebo na dovolené. Samotná dražba sice probíhá v online prostředí, ale nikdo nekupuje zajíce v pytli. Každý má možnost prohlédnout si dražený vůz během pořádaných prohlídek. A nemusíte se bát, vzdálenost většinou nepředstavuje žádný problém. Když už se vaše auto bude někomu líbit, rád si pro něj dojede. Případně jsme schopní zajistit také odvoz.

U auta prodaného v dražbě se nemusíte bát reklamace

Další skvělou zprávou pro vás je, že na dražené vozy se v porovnání s klasickou koupí v autobazaru nebo u jiného prodejce nevztahuje záruka. Kupující nemůže reklamovat žádné vady, na které by později přišel. Odpadají vám tak starosti a případné dohadování, jak to se závadou je a kdo ji způsobil.

Vydražená cena platí

Cena dosažená v dražbě je tzv. speciální cenou. To znamená, že ji nemůže zpochybnit finanční správa a stejně tak je nezpochybnitelná například v insolvenčním a exekučním řízení.

10 důvodů, proč prodat auto s KOVA Dražby

 • Postaráme se o ocenění vašeho auta, buď provedeme odborný odhad nebo objednáme znalce.
 • Uděláme všechno proto, aby se váš vůz prodal za co nejvíc peněz.
 • Zajišťujeme víc prohlídek, než požaduje zákon o veřejných dražbách.
 • Inzerujeme nejen na našem webu, ale i na dalších portálech.
 • Náklady na ocenění a správu draženého majetku přebíráme na sebe a vypořádáme je až po dražbě.
 • O zájemce pečujeme, komunikujeme s nimi a vycházíme jim maximálně vstříc.
 • Dražbám se věnujeme už pěknou řádku let, víme, jak na to.
 • Dražíme transparentně, všichni mají rovnocenné podmínky a kdokoli může celý průběh sledovat.
 • Máme pojištění odpovědnosti za škodu s limitem 35 mil. Kč.
 • Řídíme se zákonem 26/2000 Sb. o veřejných dražbách.

Abyste mohli nabídnout své auto v dražbě, stačí splnit několik předpokladů:

 1. Jste majitelem vozu nebo máte právo s ním hospodařit, případně jste zástavním věřitelem s exekučním titulem k zajištěné pohledávce.
 2. Na auto nebyl nařízený prodej exekutorem.
 3. Nebylo s vámi zahájeno insolvenční řízení.

Pokud všechny podmínky splňujete, nic nebrání uzavření smlouvy o provedení dražby. A co bude dál? Následuje ocenění a příprava dražební vyhlášky. Ta specifikuje nejen předmět dražby, ale také termín a čas jejího konání a další informace pro potenciální zájemce.

Podívejte se, jaká auta a za kolik jsme už vydražili.