Dražba Volvo XC60 B4 D 145 kW
Označení předmětu dražby
Ojetý OSOBNÍ AUTOMOBIL AC KOMBI, značky: VOLVO, obchodní označení: XC60, kategorie vozidla: M1, typ: U, varianta: UZK5, verze: UZK5VD0, RZ: 1AHL509, datum 1. registrace vozidla: 25.03.2021, VIN: YV1UZK5VDM1763592, zdvih. objem: 1969 ccm, výkon: 145 kW, palivo: NM, typ motoru: D420T8, směrnice EHS/ES: 2018/1832AP EURO 6, počet náprav - z toho hnaných: 2 – 1 PŘEDNÍ, převodovka: AUT, barva: černá metalíza, karoserie: kombi, spojovací zařízení: TŘÍDA A, počet míst k sezení: 5, STK platná do: 07.11.2026, přečtený stav počítadla ujetých kilometrů: 194 423 km, skutečný stav km není znám.
Popis předmětu veřejné dražby a jeho příslušenství
Výbava automobilu Volvo XC60 B4 D, 145 kW: ABS, ESP, ASR, asistent jízdy v pruhu, brzdový asistent, sledování mrtvého úhlu, rozpoznávání dopravních značek, volba jízdních režimů, stabilizace podvozku, přední a zadní parkovací senzory, zadní parkovací kamera, tempomat, automatická 8stupňová převodovka, dvouzónová automatická klimatizace, keyless entry, palubní počítač s dotykovým displejem a navigačním systémem pro Evropu, Apple CarPlay a Android Auto, vyhřívaný multifunkční volant, vyhřívaná přední sedadla, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, start/stop systém.
Popis práv s předmětem veřejné dražby spojených a závad na něm váznoucích, pokud ovlivňují hodnotu předmětu veřejné dražby
První registrace automobilu byla na území EU, automobil vyžaduje servisní prohlídku, výměnu provozních kapalin a kontrolu brzdové soustavy, stav odpovídá stáří a počtu ujetých kilometrů. Nefunkční parkovací asistent, závada nebyla diagnostikou potvrzena, únik tlaku v motorové soustavě projevující se zvýšeným pískavým zvukem, diagnostikou zjištěn rozpojený externí snímač, provozní oděrky.
Bližší specifikace je uvedena ve vypracovaném znaleckém posudku č. 2358/077/26.
Popis stavu předmětu veřejné dražby
Na předmětu dražby neváznou žádná práva ani závazky, které by podstatným způsobem ovlivňovaly jeho hodnotu.
Upozornění dražebníka
Dražebník výslovně upozorňuje, že údaje o Předmětu dražby uvedené v této dražební vyhlášce, zejména údaje o stavu Předmětu dražby a o právech a závazcích na něm váznoucích, vycházejí pouze z dostupných informací. Dražebník ani Navrhovatel nijak nezaručují technický stav Předmětu dražby a neodpovídají za jeho případné vady. V případě rozporu mezi tímto upozorněním a jiným údajem obsaženým v dražební vyhlášce má toto upozornění přednost.
Navrhovatel neposkytuje žádnou záruku za vlastnosti Předmětu dražby, za jejichž vady by nesl odpovědnost. Vydražitel bere na vědomí, že se může se stavem Předmětu dražby seznámit při jeho prohlídce, přičemž je povinen dbát nejvyšší opatrnosti a řídit se pokyny pověřených osob Dražebníka.
Dražebník dále upozorňuje, že údaje o Předmětu dražby uvedené v dražební vyhlášce vycházejí z podkladů poskytnutých Navrhovatelem. V případě jejich nesprávnosti nebo neúplnosti Dražebník neodpovídá za škodu, která by v této souvislosti vznikla.
Účastník dražby svou účastí v dražbě potvrzuje, že se seznámil se Zásadami ochrany osobních údajů Dražebníka, které jsou uveřejněny na webových stránkách Dražebníka Poskytnutí osobních údajů účastníků dražby je nezbytné pro plnění povinností Dražebníka a v některých případech je vyžadováno právními předpisy.
Prohlídka předmětu dražby
1.termín 16.09.2026 od 14:00 do 14:30
2.termín 21.09.2026 od 10:00 do 10:30
Prohlídka trvá 30 minut od času jejího zahájení. Při prohlídce předmětu dražby jsou účastníci povinni dbát opatrnosti a řídit se pokyny příslušných pověřených osob Dražebníka.
Místo prohlídky je na adrese: Autocentrum Stehlík s.r.o., Květnového vítězství 20/83, 149 00 Praha 11 - Háje, GPS: 50.0359644N, 14.5241256E, odkaz na mapy.cz: https://mapy.cz/s/kerevesuse.
Prohlídky Předmětu dražby je možné po předchozí domluvě provádět i mimo sjednaný termín. Více informací u dražebníka na tel 257 313 330, nebo email info@drazby.cz.
Účel veřejné dražby, úhrada ceny dosažené vydražením a jiné ujednání
Účelem veřejné dražby je uzavření kupní smlouvy.
Cenu dosaženou vydražením je Vydražitel povinen uhradit ve lhůtě nejpozději do 10 dnů od konání dražby k rukám Dražebníka. V této lhůtě je Vydražitel povinen uhradit i další platby, jako odměnu Dražebníka a náklady spojené s předáním předmětu dražby.
Odměna dražebníka a její splatnost
Odměna dražebníka se stanovuje se ve výši 10 % z ceny dosažené vydražením. Odměna dražebníka již zahrnuje sazbu DPH 21 % a je splatná společně s cenou dosaženou vydražením na účet Dražebníka.
Podmínky odevzdání předmětu veřejné dražby vydražiteli
Jestliže Vydražitel nabyl vlastnictví k Předmětu dražby podle § 24 zákona č. 250/2023 Sb., je Navrhovatel povinen prostřednictvím Dražebníka předat Vydražiteli Předmět dražby ve stavu, v jakém se nacházel ke dni konání dražby, s přihlédnutím k běžnému opotřebení, a dále listiny osvědčující vlastnictví, listiny nezbytné k nakládání s Předmětem dražby a listiny osvědčující jiná práva Vydražitele k Předmětu dražby.
Předání Předmětu dražby se uskuteční po předchozí dohodě s Dražebníkem ve všední dny od 9:00 do 16:00 v místě, kde se Předmět dražby nachází, a to nejpozději do 5 dnů ode dne úhrady ceny dosažené vydražením. V případě prodlení Vydražitele s převzetím Předmětu dražby bude Vydražiteli účtováno parkovné dle Ceníku zvýšené o 50 %.
O předání Předmětu dražby bude sepsán předávací protokol, který podepíší Dražebník, bývalý vlastník (Navrhovatel) a Vydražitel.
Náklady Dražebníka spojené s předáním předmětu dražby
Náklady Dražebníka spojené s předáním předmětu dražby:
a) cestovné za 1 km: 10 Kč
b) každá započatá hodina Dražebníka nebo jeho zástupce: 2 500 Kč;
c) příprava a vyhotovení protokolu o předání předmětu dražby: 0 Kč;
K výše uvedeným nákladům připočte Dražebník příslušnou sazbu DPH.
Tyto náklady Dražebníka jsou splatné společně s cenou dosaženou vydražením na účet Dražebníka.
Nebezpečí škody
Nebezpečí škody na Předmětu dražby přechází z Navrhovatele na Vydražitele dnem předání Předmětu dražby. Tímto dnem zároveň přechází na Vydražitele odpovědnost za škodu související s Předmětem dražby. Od téhož dne náleží Vydražiteli právo užívat Předmět dražby a brát z něj plody a užitky, přičemž je povinen na vlastní náklady zajišťovat jeho údržbu. Dostane-li se Vydražitel do prodlení s převzetím Předmětu dražby, nese nebezpečí škody i odpovědnost za škodu již od okamžiku, kdy byl povinen Předmět dražby převzít.
Odpovědnost za vady
Navrhovatel nezaručuje jakkoli technický stav Předmětu dražby. Navrhovatel neodpovídá za jakékoliv vady Předmětu dražby nebo jakékoli věci, práva či majetkové hodnoty k němu náležejících.
2.termín 21.09.2026 od 10:00 do 10:30
Místo prohlídky je na adrese: Autocentrum Stehlík s.r.o., Květnového vítězství 20/83, 149 00 Praha 11 - Háje, GPS: 50.0359644N, 14.5241256E, odkaz na mapy.cz: https://mapy.cz/s/kerevesuse.
Kliknutím na tlačítko "Chci dražit online" vás přesměrujeme na portál www.exdrazby.cz, kde se můžete do dražby snadno přihlásit.