Aukce spoluvl. podílu ve výši id. ¼ RD s pozemkem Jítrava, Liberec

Liberec, Rynoltice, Jítrava
341 000 Kč
Výtěžek dražby

Předmětem aukce je podíl 1/4 na samostatně stojícím, částečně podsklepeném domě č.p. 110 s 1 NP, obytným podkrovím a příslušenstvím, vše na vlastním pozemku o výměře 689 m2. Půdorys domu je obdélníkový, s celkovou užitnou plochou 210,48 m2. Příslušenství tvoří kůlna, přípojka elektro, kanalizace do septiku, vodovod, oplocení, zpevněné plochy, venkovní schody, opěrná zídka a porosty na zahradě.
Základy domu jsou zřejmě kamenné bez izolace proti zemní vlhkosti. Svislé konstrukce jsou ze 2/3 zděné a z 1/3 dřevěné. Střecha je sedlová s dřevěným krovem a střešní krytinou z osinkocementových šablon. Klempířské prvky jsou z pozinkovaného plechu, bleskosvod není osazen. Okna jsou dřevěná jednoduchá, dveře dřevěné v dřevěných zárubních. Vnitřní omítky jsou hladké štukové, u dřevěných konstrukcích s nátěrem, venkovní fasáda vápenocementová stříkaná, dřevěné konstrukce s nátěrem. Schody jsou kamenné, podlahy převážně prkenné s keramickou dlažbou. V kuchyni je kuchyňská linka s elektrickým vařičem. Vytápění je zajištěno lokálními kamny na tuhá paliva, zdroj teplé vody chybí. V koupelně jsou umyvadlo, vana a splachovací WC.
Stáří původního objektu je dle sdělení je 120 roků, v průběhu let byly prováděny dílčí opravy (sociální zařízení, kuchyňský kout, povrchové úpravy, podlahy atd.). Objekt je napojen na vodovod, kanalizaci do septiku a elektro. Dle sdělení není dům cca 5 let obývaný a byla prováděna pouze nezbytná údržba. Stavebně technický stav domu je zhoršený, odpovídá stáří a provedeným rekonstrukcím. Při prohlídce znalcem byly zjištěny tyto závady: poškozená vnější i vnitřní omítka na více místech, dřevěná část potřebuje provést nátěr, zatéká střechou, střešní krytina a okna jsou na hranici životnosti.
Dům se nachází v jihovýchodní části obce Jítrava, spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Rynoltice, od které se nachází cca 2.5 km východním směrem. Okolí tvoří zástavba rodinných domů. Parkování je možné u domu na vlastním pozemku. Dle Územního plánu obce Rynoltice se pozemek nachází ve funkčním využití ploch SV – plochy smíšené obytné venkovské. Obec Rynoltice leží mezi Ještědským hřbetem a Lužickými horami. Do katastru obce spadají také místní části Černá Louže, Jítrava, Nová Starost a Polesí. V obci Rynoltice je základní škola, jejíž součástí je i MŠ, pošta, knihovna a zdravotní středisko. Kompletní občanská vybavenost je v Liberci, cca 17 východním směrem. Dopravní obslužnost zajišťují vlakové a autobusové spoje.

Nabídka
Nabídka
Číslo zakázkyKD011838
Druh zakázkyDražba
Stav zakázkyZrealizováno
Aktualizace22. 11. 2023
Dražba
Dražba
Druh dražbyAukce
Datum dražby 07. 11. 2023  11:00
Místo dražby www.exdrazby.cz
Termín první prohlídky 07. 11. 2023  11:00
Termín druhé prohlídky 07. 11. 2023  11:00
Výtěžek dražby 341 000 Kč
Tržní cena 682 000 Kč
Minimální příhoz 2 000 Kč
Jistina 1 Kč
Parametry
Parametry
Nemovitost
Velikost bytu 1+1 , 210 m2
Konstrukce domuSmíšená
Stav nemovitostiŠpatný
Forma vlastnictvíOsobní
ParkováníVenkovní vyhrazené
PENB třídaG - Mimořádně nehospodárná
Plochy
Užitná plocha 210 m2
Obytná plocha 195 m2
Zastavěná plocha 100 m2
Plocha parcely 689 m2
Inženýrské Sítě
Elektřina230/400 V
VodaVodovod
KanalizaceSeptik
Zobrazit na mapě
Zobrazit na mapě
Dokumenty k dražbě
Dokumenty k dražbě
Cenové podmínky
Cenové podmínky
341 000 Kč
Výtěžek dražby
682 000 Kč
Tržní cena
1 Kč
Jistina
Zobrazit postup dražby
Zobrazit postup dražby

Klikněte na tlačítko "Zajímá mě průběh" a podívejte se, kolik dražitelů se této dražby zúčastnilo a v jaké výši byly jednotlivé příhozy.

Ing. Ondřej Velemínský
Ing. Ondřej Velemínský

Manažer dražeb, jazyky: čeština, angličtina

Vaše osobní údaje využijeme pouze za účelem komunikace o zaslané nabídce. Nebudeme vám zasílat newsletter ani vaše údaje nepředáme třetím stranám.
Více o ochraně osobních údajů zde.