Aukce spoluvl. podílu ve výši id. ¼ RD s pozemkem Jítrava, Liberec

Liberec, Rynoltice, Jítrava
682 000 Kč
Nejnižší podání

Předmětem aukce je podíl 1/4 na samostatně stojícím, částečně podsklepeném domě č.p. 110 s 1 NP, obytným podkrovím a příslušenstvím, vše na vlastním pozemku o výměře 689 m2. Půdorys domu je obdélníkový, s celkovou užitnou plochou 210,48 m2. Příslušenství tvoří kůlna, přípojka elektro, kanalizace do septiku, vodovod, oplocení, zpevněné plochy, venkovní schody, opěrná zídka a porosty na zahradě.
Základy domu jsou zřejmě kamenné bez izolace proti zemní vlhkosti. Svislé konstrukce jsou ze 2/3 zděné a z 1/3 dřevěné. Střecha je sedlová s dřevěným krovem a střešní krytinou z osinkocementových šablon. Klempířské prvky jsou z pozinkovaného plechu, bleskosvod není osazen. Okna jsou dřevěná jednoduchá, dveře dřevěné v dřevěných zárubních. Vnitřní omítky jsou hladké štukové, u dřevěných konstrukcích s nátěrem, venkovní fasáda vápenocementová stříkaná, dřevěné konstrukce s nátěrem. Schody jsou kamenné, podlahy převážně prkenné s keramickou dlažbou. V kuchyni je kuchyňská linka s elektrickým vařičem. Vytápění je zajištěno lokálními kamny na tuhá paliva, zdroj teplé vody chybí. V koupelně jsou umyvadlo, vana a splachovací WC.
Stáří původního objektu je dle sdělení je 120 roků, v průběhu let byly prováděny dílčí opravy (sociální zařízení, kuchyňský kout, povrchové úpravy, podlahy atd.). Objekt je napojen na vodovod, kanalizaci do septiku a elektro. Dle sdělení není dům cca 5 let obývaný a byla prováděna pouze nezbytná údržba. Stavebně technický stav domu je zhoršený, odpovídá stáří a provedeným rekonstrukcím. Při prohlídce znalcem byly zjištěny tyto závady: poškozená vnější i vnitřní omítka na více místech, dřevěná část potřebuje provést nátěr, zatéká střechou, střešní krytina a okna jsou na hranici životnosti.
Dům se nachází v jihovýchodní části obce Jítrava, spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Rynoltice, od které se nachází cca 2.5 km východním směrem. Okolí tvoří zástavba rodinných domů. Parkování je možné u domu na vlastním pozemku. Dle Územního plánu obce Rynoltice se pozemek nachází ve funkčním využití ploch SV – plochy smíšené obytné venkovské. Obec Rynoltice leží mezi Ještědským hřbetem a Lužickými horami. Do katastru obce spadají také místní části Černá Louže, Jítrava, Nová Starost a Polesí. V obci Rynoltice je základní škola, jejíž součástí je i MŠ, pošta, knihovna a zdravotní středisko. Kompletní občanská vybavenost je v Liberci, cca 17 východním směrem. Dopravní obslužnost zajišťují vlakové a autobusové spoje.

Nabídka
Nabídka
Číslo zakázkyKD011838
Druh zakázkyDražba
Stav zakázkyAktivní
Aktualizace30. 9. 2023
Dražba
Dražba
Druh dražbyAukce
Datum dražby 29. 06. 2023  11:00
Místo dražby www.exdrazby.cz
Termín první prohlídky 29. 06. 2023  11:00
Termín druhé prohlídky 29. 06. 2023  11:00
Nejnižší podání 682 000 Kč
Tržní cena 682 000 Kč
Minimální příhoz 2 000 Kč
Jistina 1 Kč
Parametry
Parametry
Nemovitost
Velikost bytu 1+1 , 210 m2
Konstrukce domuSmíšená
Stav nemovitostiŠpatný
Forma vlastnictvíOsobní
ParkováníVenkovní vyhrazené
PENB třídaG - Mimořádně nehospodárná
Plochy
Užitná plocha 210 m2
Obytná plocha 195 m2
Zastavěná plocha 100 m2
Plocha parcely 689 m2
Inženýrské Sítě
Elektřina230/400 V
VodaVodovod
KanalizaceSeptik
Zobrazit na mapě
Zobrazit na mapě
Dokumenty k dražbě
Dokumenty k dražbě
Cenové podmínky
Cenové podmínky
682 000 Kč
Nejnižší podání
682 000 Kč
Tržní cena
1 Kč
Jistina
Přihlášení do dražby
Přihlášení do dražby

Kliknutím na tlačítko "Chci dražit online" vás přesměrujeme na portál www.exdrazby.cz, kde se můžete do dražby snadno přihlásit.

Ing. Ondřej Velemínský
Ing. Ondřej Velemínský

Manažer dražeb, jazyky: čeština, angličtina

Vaše osobní údaje využijeme pouze za účelem komunikace o zaslané nabídce. Nebudeme vám zasílat newsletter ani vaše údaje nepředáme třetím stranám.
Více o ochraně osobních údajů zde.